SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Saltkar 8256111
nr 825 6111
Saltkar
silver, Viktor Sawinkow, Moskva 1864. Invändigt förgyllt. , diameter: 7, höjd: 3, 5
Utrop:
1.000 kr
Såld:
400 kr
måndag 6 maj 2013
kl 20:51:30
4/5 09:14:30
350 kr
6/5 20:16:03
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.